15.narozeniny Alarm für Cobra 11 - Die Autobahnpolizei

Dnešní den slaví kobra 11 své 15 narozeniny, už 15 let tým dálniční policie řeší nejrůznější případy.Zde je malý popis o seriálu a přání mé tvroby.


Natáčení celého projektu financuje německý televizní gigant RTL Television a jedna epizoda ho průměrně přijde na cca 10 milionu Kč. Spotřebuje se v průměru 10 až 25 automobilů na jednu epizodu. Jejich likvidace je okořeněna dlouhými skoky a ohlušujícími explozemi, jaké jsou na našich obrazovkách k vidění poprvé. Od začátku Kobry 11 jich tak podle RTL šlo do šrotu už přes 3000 (slovy přes tři tisíce)!

Natáčení, které zpočátku probíhalo v okolí Berlína, se od 3.série přesunulo do Kolína nad Rýnem, Düsseldorfu a Hürthu, později přibyl i Bonn. Zajišťuje jej německá "kaskadérská" firma Action Concept, která svými výkony může směle konkurovat hollywoodským akčním filmům. Často musí ale štáb použít i výkonnou počítačovou techniku, aby dosáhl požadovaných výsledků a efektů. "Používáme stejnou technologii, s jakou pracovali filmaři snímků "Den nezávislosti" nebo "Godzilla". Auta by při explozích nikdy nelétala tak vysoko a daleko," vysvětlil programový ředitel televize RTL Marco Conrad.

Kobra 11: tým 2

Seriál Alarm für Cobra 11 - Die Autobahnpolizei (zkráceně Kobra 11) je od prvních odvysílaných epizod v březnu roku 1996 nejúspěšnější německý akční seriál. Zrození nového týmu v Kobře 11 zavinili diváci. Dožadují se totiž stále dalších epizod. Jenomže Semir Gerkhan (Erdogan Atalay) a Tom Kranich (René Steinke) mají spoustu práce a nenatočí více než 16 epizod ročně, což televizi RTL ani divákům nestačí. A tak musely do týmu nastoupit posily - Frank Traber (Hendrik Duryn) a Susanna von Landitzová (Julia Stinshoff).

Seriál Alarm für Cobra 11: Nasazení týmu 2 vznikl na přelomu roku 2000-2001 původně pouze jako projekt. Po zjištění, že nový seriál bude mít úspěch, se začalo natáčet. Protože vývoj celého nového seriálu stojí neuvěřitelné peníze, natočily se pouze 4 epizody + pilotní film. Televize RTL už jen netrpělivě čekala na výsledky sledovanosti, podle kterých se nakonec rozhodlo o dalším natáčení. Frank a Susanna se stali vítanou posilou nejen pro dálniční team, ale také pro protagonisty seriálu.
Od 17.4.2003 na RTL (resp. od 18.5.2003 na Nově) mají Tom a Semir v revíru nové kolegy. Jejich jména jsou: Frank Traber (Hendrik Duryn) a Susanna von Landitzová (Julia Stinshoff). Poprvé se představili v pilotním filmu s názvem "Most smrti" i se svými kolegy Tomem a Semirem. Spolupracovali však jen v tomto příběhu. V dalších epizodách už Frank a Susanna řešili své případy sami, přesto jim v pátrání pomáhá šéfová Anna Engelhardtová (Charlotte Schwab), šikovná sekretářka Andrea Schäferová (Carina Wiese) a nadále nemůže chybět ani uniformovaná dvojka Dieter Bonrath (Gottfried Vollmer) a Horst Herzberger (Dietmar Huhn). Susanna a Frank však již nejsou zaměřeni především na řešení problémů na dálnici, nýbrž řeší kriminální případy, jež se týkají jejího bezprostředního okolí. Jejich epizody jsou tedy spíše detektivkou, i když akční scény v nich samozřejmě nemohou chybět.

Režie: Matthias Tiefenbacher, Robert Sigl, Michael Karen, D… (více)
Hrají: Mark Keller, Johannes Brandrup, Erdogan Atalay, René Steinke, Christian Oliver, Gedeon Burkhard, Max Riemelt, Dietmar Huhn, Gerry Wolff, Joachim Paul Assböck, Gerald Alexander Held, Nina Bott, Martina Hill, Erwin Leder, Oliver Wnuk, Dirk Borchardt, Jan Sosniok, Klaus Gehrke, Lutz Winde, Ursula Buschhorn, Dorkas Kiefer, Arndt Schwering - Sohnrey, Fatih Alas, Luc Feit, Andrea Cleven, Tanja Wenzel, Daniela Wutte, Daniel Fehlow, Thomas Scharff, Aaron Hildebrand, Tom Beck, Marco Hofschneider, René Hofschneider, Hendrik Duryn, Rüdiger Wandel, Astrid M. Fünderich, Bela B. Felsenheimer, Christof Arnold, Stefan Weinert, Jan van Weyde, Michael Zittel, Sanna Englund, Jenny Elvers - Elbertzhagen, Max Tidof, Dirk Martens, Rainer Strecker, Mark Waschke, Joel Basman, Martin Rapold, Sabina Schneebeli, Juraj Kukura
Fire-background_TLZrrrrrrrrrrrrrr.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one