Martin France

Martin se narodil v Horním Slavkově - okres Sokolov. Zde chodil na základní školu až do páté třídy, poté se s rodiči přestěhoval do České Lípy, kde dochodil základku a poté studoval Střední ekonomickou školu. Už na "ekonomce" hrál v českolipském divadelním souboru Jirásek a závodně tančil rokenrol a latinsko-americké tance v tanečním souboru Dopravák.
Po maturitě Martin odešel do Prahy do nultého ročníku Vysoké školy ekonomické a konkurzem se dostal do taneční skupiny Shock, která spolupracovala s Ivetou Bartošovou, Helenou Vondráčkovou, Jiřím Kornem ad.

Martinovy umělecké začátky patřily více k filmu (Království za kytaru, Vrať se do hrobu, Kamarád do deště 2 aj.), natočil několik TV inscenací např.: Hostina, Brémská svoboda, Politik a herečka, Borůvkový vrch, také účinkoval v TV seriálech Motel Anathéma nebo Nemocnice na pokraji zkázy. Také účinkoval v plno muzikálech: Pippin, Pěna dní, Jesus Christ Superstar, Dracula, Pomáda, Bernsteinova mše, Vlasy, Beatles, Pokrevní bratři. Martin France hostoval 6 let ve Vinohradském divadle ve hře Hostina u Petronia a Hon na královské slunce.

Účinkoval v turné Ivety Bartošové a Karla Gotta. Jako exklusivní host vystupoval na turné Královny popu s Felixem Slováčkem, zpíval na Galakoncertu k 60. narozeninám Felixe Slováčka, absolvoval Vánoční turné 2005 s Helenou Vondráčkovou.
Natočil 4 CD alba – Sejf je prázdnej, SE-LA-VI, Anděl spásy a V perutích.
Čtvrté album "V perutích" je pro zpěváka Martina France vyzrálým albem, kde už nehledá svůj styl a kde sází na silné melodie pop-rockové, latinsko-americké, popové i muzikálové, na kterém interpret spolupracoval se Slávkem Jandou, Jarkem Šimkem, Markétou Mazourovou, Martinou Kokulusovou, Janem Habrdlou ad.

V duetech se na tomto CD představuje s interpretem Sisa Sklovska, Kateřina Brožová, Markéta Hrubešová nebo Michaela Badinková. Toto album se zpěvákovo nezaměnitelným sametovým hlasem by určitě nemělo chybět ve vaší domácí diskotéce.
Získal „Zlatou českou dvanáctku“ za píseň Mademoiselle, ma chére - duet s Markétou Hrubešovou.


zdroj:www.martinfrance.cz
1499.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one