Českobudějovická nemocnice odmítla příspěvek z charitativní akce, peníze půjdou do Prachatic

Praha - Zpěvák Martin France je v šoku. Pořádá charitativní akci a nemocnie peníze odmítla.

France organizuje první ročník charitativního benefičního koncertu "Kdo má rád..", která se uskuteční 11. června na Martinském mlýně u Trhových Svinů. Jenže českobudějovická nemocnice o peníze zájem nemá.

Server Bleskově.cz je mediálním partnerem této akce, která je zároveň spojena s Dětským dnem. Na akci vystoupí například Sisa Sklovska, Martin Maxa, Leona Machálková, Martin France, Jitka Zelenková, David Deyl, Marcela Březinová, Sámer Issa, Heidi Janků nebo Martina Pártlová.

"Ještě teď jsem v šoku, a to je i řada umělců, kteří na akci budou vystupovat a dozvěděli se, že někdo odmítl v dnešní době nabídku na pomoc," uvedl Martin France, zpěvák a herec, který se například věnuje i pořádání charitativních akcí Noc s hvězdami na hradě Houska.

"Nejdříve jsme byli odmítnuti se žádostí o záštitu primátorem města České Budějovice Jurajem Thomou s tím, že se akce nekoná přímo na území města, ale o 30 kilometrů dále a tím je nemožné záštitu získat. To jsme ale pochopili, protože musel dodržet určitá pravidla," líčil celou situaci France.

Organizátor se proto obrátil na Dětské onkologické oddělení českobudějovické nemocnice. "To jsme se ale nestačili divit, neboť jsme byli vedením odmítnuti s tím, že peníze od nás nechtějí. Je to zvláštní v době krize ve zdravotnictví. Totéž si myslí řada zpěváků, kteří na akci vystoupí," dodal France.

"Třeba moderátorka Markéta Mayerová či i další zpěváci mi řekli, že tohle ještě nikde a nikdy nezažili, aby někdo odmítl nabídku, že jim chceme pomoct. Obzvlášť v nemocnici," dodal.

Vedoucí lékař Dětské hematologie Pavel Timr organizátorům na nabídku o možné spolupráci a pomoci reagoval takto:

"Nádorové onemocnění se u dětí vyskytuje vzácně. Dětská oddělení v krajských městech České republiky spolupracují se dvěma hlavními centry - samostatnými klinikami dětské onkologie ve fakultních nemocnicích v Praze a v Brně, kde prochází léčbou největší počet dětí. Není proto vhodné, aby tato akce byla spojena s pracovištěm v Českých Budějovicích," vysvětlil Timr s tím, že si váží zájmu o oddělení, ale o nabídku zájem nemá.

France po odmítnutí nabídky kontaktoval Jihočeský kraj. Náměstkyně hejtmana Ivana Stráská navrhla, že by se výtěžek mohl věnovat na dětské a novorozenecké oddělení nemocnice v Prachaticích, které tak nakonec výtěžek z benefičního koncertu "Kdo má rád".. získá.

Kromě koncertu pěveckých hvězd se na Martinském mlýně chystá také bohatý program pro děti a večerní diskotéka. Výtěžek z akce předají zástupci organizátorů a účinkujících řediteli nemocnice v Prachaticích Michalu Čarvašovi.
4023554-plakat-k-beneficnimu-koncertu-kdo-ma-rad.jpg
Leona Machálková na tiskové konferenci
Leona Machálková na tiskové konferenci
Martina Pártlová  na tiskové konferenci
Martina Pártlová na tiskové konferenci
Martina Pártlová  na tiskové konferenci
Martina Pártlová na tiskové konferenci
Leona Machálková na tiskové konferenci
Leona Machálková na tiskové konferenci
Martin France na tiskové konferenci
Martin France na tiskové konferenci
Martin France v souboji s vodníkem :-)
Martin France v souboji s vodníkem :-)
Markéta Mayerová
Markéta Mayerová
Martin a Markéta na konferenci
Martin a Markéta na konferenci
David Deyl
David Deyl
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one