Noc s hvězdami na hradě Houska 2007

Benefiční koncert „Noc s hvězdami“ na hradě Houska se poprvé uskutečnil před 9 lety v roce 1999, kdy byl tento historický objekt po velmi dlouhé době zpřístupněn veřejnosti.


V tomto roce poprvé majitel ing. Jaromír Šimonek oslovil zpěváka Martina France, který pochází z tohoto kraje, zda by nechtěl vymyslet nějaký kulturní projekt. A tak společnými silami dcera majitele hradu Zuzana Pavlíková-Šimonková a Martin France začali budovat tvář benefičního koncertu „Noc s hvězdami“, kdy se jako prvními účinkujícími a zároveň kmotry stali zpěvačka Tanja, muzikálový herec Roman Vojtek, ex-moderátorka TV Nova Gabriela Bártíková a zpěvák Martin France.

Tehdy ještě v polorozbořeném hradě zazpívali a dokonce přespali v Loveckém salonu, kde se údajně dle legendy zjevuje duch Černého muže.


V následujících letech se pak postupně na hradě vystřídaly jako účinkující snad všechny tehdy populární muzikály: Pomáda, Vlasy, Hrabě Monte Cristo, Starci na chmelu, Romeo a Julie, Kleopatra a návštěvnost a popularita této akce začala stoupat.


Ze sólových zpěváků se zde už také představili Helena Vondráčková, Věra Špinarová, Petra Černocká, Bára Basiková, Ilona Csáková, Petr Muk, Bohuš Matuš, Martin France, Sisa Sklovská, Monika Absolonová, Davide Matiolli, Heidi Janků, Marcela Březinová, Sámer Issa, Martina Balogová, Dalibor Janda, Zuzana Norisová, Iva Fruhlingová, Kamélie, Magda Malá, Martin Maxa, Laďa a Tereza Kerndlovi, Petr Vondráček, Vašek Jelínek, Jarek Šimek, Braňo Polák, Filip Jankovič a mnoho dalších.

Takto se z tohoto benefičního projektu pomalu, ale jistě stává dle slov novinářů jediný pravidelný letní festival popové muziky.


Podmínkou účinkování zpěváků na tomto koncertu je bezpodmínečně zpívání na živo a to buď na halfplaybacky nebo s muzikanty.

opět setkáváme na hradě Houska (letos se nese v duchu hudba z filmu, muzikálů, TV seriálů, TV inscenací, divadelních představení apod.) za účasti těchto hvězd: Petra Janů, Jitka Zelenková, Helena Zeťová, Eva Pilarová, Hana Křížková, Šárka Vaňková, Karel Černoch, Martin France, Jan Kalousek, Tomáš Savka, Petr Rezek, Eva Hurychová, Julia Hečková, Jarek Šimek, Gabi Goldová, Klára Kolomazníková ad. a opět již popáté s moderátory Slávkem Bourou a Markétou Mayerovou a dalšími, kdy všichni účinkující vystupují bez nároku na honorář a výtěžek ze vstupného se opět předává na obnovu a rekonstrukci hradu.

Už pře 4 lety se poprvé otevřely v den konání akce „Noc s hvězdami“ dva nově zrekonstruované sály - Taneční sál a Jídelna a předloni k nim přibyly další dvě opravené místnosti a vloni to jsou další 3 sály. A pozor!! – další novinka:
n-144.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one