Noc s hvězdami na hradě Houska 2010

Noc s hvězdami na hradě Houska je XII. ročník benefičního koncertu (herecko – pěvecký) pod záštitou primátora hlavního města Prahy Pavla Béma a pod záštitou starostky města Česká Lípa Hany Moudré. Dovolte abychom Vás co nejsrdečněji přivítali na 12. ročníku benefičního koncertu „Noc s hvězdami“ na hradě Houska 2010.


Letošní 12. ročník bude tematicky zaměřený jako „Zpívající herci a hrající zpěváci“, tzn., že to musí být buď opravdu herci, nebo zpěváci, kteří hrají nebo hráli v muzikálech a nebo nazpívali nějakou píseň pro film, seriál nebo divadelní představení.
Z letošních účinkujících se můžete těšit na tyto účinkující: PETR KOTVALD, CHANTAL POULLAIN, ZORA JANDOVÁ, MICHAELA DOLINOVÁ, MAROŠ KRAMÁR, MARTIN FRANCE, KAMILA NÝVLTOVÁ, EVA PILAROVÁ, SISA SKLOVSKA, MONIKA ABSOLONOVÁ, JAREK ŠIMEK, MARTINA BALOGOVÁ, MICHAL PENK, KAREL ŠTĚDRÝ, PAVLÍNA FILIPOVSKÁ, LÁĎA SPILKA, RADEK SALIEE, JOLANA SMYČKOVÁ, RUDA Z OSTRAVY, NADĚŽDA KRUPSKÁ, SIMONA POSTLEROVÁ, TWO VOICES, MARTIN PÍSAŘÍK & AKUSTIK, MEZCLA, TAM A BAGR. MODERUJÍ SLÁVEK BOURA A MARKÉTA MAYEROVÁ.

Pro návštěvníky máme i letos připravené překvapení v podobě jednoho z umělců, kterého odtajníme samozřejmě až přímo na Housce. Již v loňském ročníku jsme začali i odpoledním minikoncertem na 1. nádvoří a letos tomu nebude jinak. Přibližně v 16.30 pro návštěvníky vystoupí uskupení TWO VOICES (mezzosopranistka Edita Adlerová a šansoniérka Jana Rychterová) jako taková malá ochutnávka před hlavním koncertem.


Další novinkou je, že kapely, které hrají na večerním koncertu nezačnou jako v loňských ročnících od 22.00, ale už o hodinu dříve, tzn. že koncert kapel ve 21.00 otevře herec Martin Písařík se svojí kapelou Akustik. Tímto součtem se od 1. ročníku až k dnešnímu jubilejnímu desátému vystřídalo cca přes 400 účinkujících, kdy všichni účinkující vystupovali bez nároku na honorář, pouze za cestovné a výtěžek byl každý rok poukázán na obnovu a rekonstrukci hradu Houska.


Za celou tuto desetiletou tradici si tento benefiční koncert získal jména a tradici nejenom v severočeském kraji, ale jeho jméno „Noc s hvězdami“ na hradě Houska už v podstatě znají po celé republice. Takto se z tohoto projektu stal dle slov novinářů jediný pravidelný letní festival popové muziky.
Podmínkou pro účinkování interpretů na této akci je bezpodmínečně zpívání na živo a to buď na halfplayback nebo s muzikanty.
17573.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one