René Dan Steinke

René Dan Steinke se narodil 16.listopadu 1963 tehdy ještě ve východním Berlíně. Svému rodnému městu zůstal dosud věrný. V Berlíně bydlí i jeho rodiče. Má sestru která bydlí v Munsteru. Nyní žije sám. Se svou dnes již byvalou přítelkyní Anke se rozešel. Nejprve se vyučil informačním technikem, u této profese dlouho nezůstal a stal se řidičem sanitky.

Po té vystudoval hereckou školu Erstna Busche. Vždy chtěl být hercem, nakonec se k této profesi dostal jako slepý k houslím. Jakýmsi nevysvětlitelným způsobem dostal roli ve filmu (Vernehmung der Zeugen) a hned tu hlavní!! Herectví vystudoval v letech 1989 až 1993 na berlínské škole Ernesta Busche, a hned po té získal angažmá v divadle Berliner Volksbuhne. Od roku 1995 je na volné noze. Hrál v mnoha seriálech už před kobrou. Také si zahrál menší role v seriálech Hlídka, Volejte policii 110 a Rodina k zulíbání.

Role, která ho měla proslavit, byla postava vrchního komisaře Toma Kranicha v Kobře 11. Je to fyzicky náročnější než divadlo, protože se aktivně zúčastňujem mnoha akčníh scén. Baví nás to a na place jsme jako malý kluci". Pochvaluje si René, ale zároveň dodává... " do seriálu jsem se nehnal stůj co stůj. Nestal jsem se hercem, aby se zapsal do dějin jako seriálový hrdina." Hrát dálničního policistu je pro herce velká zkušenost." Pracoval jsem pro televizi hodně, ale seriál s týdení sledovaností 6 milionů diváků (v Německu) je úplně něco jiného". To pro Reného znamenalo vstávat v 7 hodin ráno, protože natáčení často začínalo v 9 hodin. René Steinke hrál v Kobře v řadách 4 až 6 pak se rozhodl odejít a vrátil se do 9 řady na jejimž konci se opět rozhodl odejít a proto ho scénáristé v pilotním dílu k 11 řadě nechají zemřít.

René Steinke je sportovně založený, velice rád hraje fotbal a tenis, rád se potápí a dělá paragliding. Kromě toho rád čte, nejraději biografii, krimi a knihy o psychologii. U stolu dá přednost sushi a červenému vínu.Auta má velice rád a sám vlastní Porsche 911 Cabrio.
foto2_rsteinke.png
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one