Tisíc a jedna noc

První díl byl odvysílán roku 2006 v Turecku. Během několika měsíců se telenovela rozšířila do několika desítek států po celém světě.

Namátkou mohou být jménovány země jako Francie, Velká Británie, Itálie, Spojené státy americké, taktéž země z Jižní Ameriky, které už samy o sobě produkují obrovské množství telenovel vlastních, se nechaly unést silou příběhu Tisíce a jedné noci, stejně jako silou jeho hlavních herců v čele s krásnou Šeherezádou.

V České republice byl první díl Tisíce a jedné noci odvysílán 6. února 2011 ve večerním vysílání na televizi Nova. Vše předcházela mohutná kampaň.

O poznání dříve byl seriál vysílán u našich východní sousedů, na Slovensku.

Kniha arabských středověkých pověstí, pohádek a legend Tisíc a jedna noc vyjde v roce 2011 v novém, ilustrovaném luxusním provedení. Nakladatelství Odeon vydá osm svazků při příležitosti 300. výročí prvního evropského překladu do francouzštiny.


První svazek se na pultech českých knihkupectví objeví 11. ledna, bude mít 376 stran a bude stát necelých 1000 korun. Knihy budou vázané ve speciálním hedvábí s orientálním motivem, zdobit je bude zlatá ořízka s ražbou.

Knihy vyjdou v českém překladu Felixe Tauera, text bude opatřen rozsáhlým poznámkovým aparátem, který by měl čtenáře uvést do kontextu doby a děje.

V této tabulce vidíte nejprve jméno postavy v seriálu, poté jméno herce a nakonec jméno českého dabéra.

Sehrazat Evliyaoglu – Bergüzar Korel – Kateřina Lojdová
Onur Aksal – Halit Ergenç – Jan Šťastný
Bennu Ataman – Ceyda Düvenci – René Slováčková
Kerem Inceoglu – Tardu Flordun – Filip Jančík
Burhan Evliyaoglu – Metin Çekmez – Jan Vlasák
Nadide Evliyaoglu – Tomris Incer – Marcela Nohýnková
Füsun Evliyaoglu – Yonca Cevher – Petra Hobzová
Ali Kemal Evliyaoglu – Demir Ergun – Martin Sobotka
Melek Ataman – Yeliz Akkaya – Zuzana Hykyšová

Tisíc a jedna noc je turecká telenovela, od 6. února 2011 vysílaná v České republice na TV Nova. Kromě Česka byla vysílána i na Slovensku, v Chorvatsku, Rumunsku, Bulharsku, Turecku a Řecku. Její zařazení v hlavním vysílacím čase na TV Nova se ukázalo jako velmi kontroverzní. Od 14. února 2011 bude seriál přesunut na podvečerní čas z důvodu přizpůsobení vysílacího času cílové skupině. Aktuálně je tento seriál na ČSFD na 8. místě žebříčku nejhorších seriálů a řadí se tak po bok podobných telenovel na spodek žebříčku oblíbenosti uživatelů ČSFD.

zdroj:http://www.tisicajednanoconline.cz/
808128_tisic-a-jedna-noc.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one